Biturbo aku vrtací šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional

Firma Bosch uvádí na trh nové Biturbo akumulátorové vrtací šroubováky GSR 18V-150 C Professional a GSB 18V-150 C Professional. Jedná se o nejvýkonnější aku vrtací šroubováky na trhu. Oba nástroje spadají do skupiny nářadí Biturbo. Varianta GSB je aku šroubovák s příklepem.

  • Světově nejvýkonnější aku 18V šroubovák a šroubovák s příklepem na trhu

  • Úžasně rychlý postup práce díky akumulátorům ProCORE18V

  • Funkce Electronic Angle Detection - elektronická detekce úhlu

  • Více kontroly nad nářadím díky propojení s chytrým telefonem

GSR 18V-150 C a GSB 18V-150 C

Šroubováky mají vysoce výkonný bezuhlíkový motor, který je dokonale sladěn s elektronikou a baterií. Lze tedy naplno využít výkonné doporučené baterie ProCore18V s kapacitou 8,0 Ah. Kovové vrtací sklíčidlo a převodovka zajistí větší spolehlivost a robustnost.

Akumulátorové šroubováky Biturbo se výrazně liší od všech předchozích modelů. Jejich max. točivý moment je 150 Nm a až 2200 ot./min. zaručí rychlý postup práce. Při šroubování do měkkého dřeva je točivý moment 84 Nm, což je o 15 % více než u nejlepšího konkurenčního modelu. Na jedno nabití akumulátoru ProCore18V s 8,0 Ah zašroubují do měkkého dřeva až 12 šroubů o rozměru 12 x 400 mm. Žádný jiný aku šroubovák se novým Biturbo šroubovákům nevyrovná. Tyto aku šroubováky se ideálně hodí pro dřevěné rámové konstrukce, pro střešní a fasádní konstrukce. Zejména tedy všude tam, kde jsou vyžadovány velké průměry šroubování a vrtání. Hmotnost šroubováků je 2,2 kg.

Aku šroubováky Biturbo nabízejí přidanou hodnotu prostřednictvím nového uživatelského rozhraní – interaktivního displeje a individuálních možností nastavení připojením přes chytrý telefon. Hlavní funkcí nových biturbo šroubováků je „Electronic Angle Detection (EAD)“ - elektronická detekce úhlu. Tuto funkci nabízí Bosch ve svých šroubovákách jako první na světě.

4_gsr_gsb_18v-150_c_anwendung_ead_img_w760.jpg

Šroubování pod správným úhlem – tak to funguje

Elektronická detekce úhlu usnadní řemeslníkům práci. Např. pro zajištění statiky střešní konstrukce musí být šroubové spoje latí a izolace provedeny pod určitými úhly. V tomto ohledu se používá „Electronic Angle Detection (EAD)“. Běžné úhly 45 a 60 stupňů lze zvolit přímo na šroubováku. Jakýkoli jiný úhel se nastavuje pomocí aplikace na chytrém telefonu a přes Bluetooth se přenese do šroubováku. Pro aktivování této funkce se zvolí úhel sklonu střechy a šroubovák se umístí na sklon střechy, dokud příslušné pole displeje trvale nesvítí.

Pokud se nářadí umístí na sklon střechy, rozsvítí se LED integrovaná v zadní části nářadí zeleně, jakmile je dosaženo nastaveného úhlu. Pokud tento úhel překročíte nebo klesnete o více než ±3 stupně, LED se rozsvítí žlutě a můžete podle toho upravit sklon šroubováku. Výsledkem jsou přesné šroubové spoje bez potřeby dříve běžných šroubovacích pomůcek z lepenky nebo plastu.

Vysoká ochrana uživatele díky funkci KickBack Control

Šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional se vyznačují vysokou uživatelskou ochranou díky funkci KickBack Control. Pokud se šroubovák náhle nebo nepředvídatelně zasekne, integrovaný senzor vypne motor ve zlomku sekundy. Tím se zabrání neočekávanému zpětnému rázu a možnému zranění. Funkce KickBack Control lze zapínat a vypínat dle vlastního uvážení (např. při vrtání děrovkou může být funkce vypnuta). Pro lepší manipulaci a kontrolu nad šroubovákem je zde přídavná rukojeť. Přídavnou rukojeť lze namontovat pomocí rychloupínacího systému a uzamknout ji do 36 pozic.

Biturbo nářadí ‒ nejvýkonnější akumulátorové nářadí od Bosche

Tyto 2 aku vrtací šroubováky se připojují do skupiny výkonných nástrojů Biturbo. K dispozici jsou další akumulátorové produkty jako např. úhlové brusky, kotoučové pily, ponorné pily, pokosové pily, vrtací kladiva SDS max a SDS plus.

Plný výkon nabízí nářadí Biturbo s bateriemi ProCore18V od 5,5 Ah a více. 18voltový systém Bosch Professional zaručuje kompatibilitu s novým i stávajícím aku nářadím, bateriemi a nabíječkami v této napěťové třídě.

Článek pro Vás připravila,

Lucie Kopelentová

Redaktorka webu šroubováky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód