Knipex

Knipex-Werk C. Gustav Putsch KG, známá jen jako Knipex, je německá komanditní společnost, výrobce profesionálního ručního nářadí, především různých typů kleští. Po dobu čtyř generací se jednalo o nezávislou rodinnou firmu. Společnost sídlí v německém městě Wuppertal v Severním Porýní-Vestfálsku.

Společnost byla založena roku 1882 Carlem Gustavem Putschem nejprve jako kovárna. Na počátku se specializovala na ruční výrobu kleští a kovářského nářadí, později také za pomoci zápustkového kování s využitím dalších strojů. V roce 1942 byla značka Knipex oficiálně zaregistrována. Od 50. let se výroba rozšiřovala o další nové typy kleští. Roku 1954 se stal ředitelem společnosti Karl Putsch, následně docházelo k další automatizaci výroby a společnost rozšiřovala výrobní portfolio o inovované produkty. V 90. letech vzniklo několik dceřiných společností, které se staly součástí nově vytvořené skupiny Knipex. Společnost otevřela řadu vlastních obchodních zastoupení v zahraniční a přes 60 % produkce vyváží do řady zemí světa.

Pinzety - specialisté na nejjemnější pracovní úkony

Pinzety - specialisté na nejjemnější pracovní úkony

9. 3. 2022 Rubrika Knipex

Nová a rozšířená řada pinzet KNIPEX zahrnuje řadu vynikajících vysoce přesných nástrojů pro jemnou a přesnou práci. Precizně vyrobené, symetrické hroty a široká škála designů s různými úchopovými plochami, rukojetí a šikmými hlavami umožňují použití v mnoha oblastech použití pro nejvyšší nároky.

Knipex Twin Grip kleště s posuvným kloubem

Knipex Twin Grip kleště s posuvným kloubem

31. 1. 2022 Rubrika Knipex

Zepředu nebo z boku - tyto kleště zvládnou všechno. Slova jako Flexibilita, šikovnost a síla úchopu. Ta jsou definicí kleští TWIN GRIP. Přichází nová éra kleští na které je opravdu spoleh.