Dvě nové multibrusky Bosch pro kutily

EasySander 18V-8 a UniversalSander 18V-10 rozšiřují Bosch „ 18V Power for All System “ o základní nástroj a všestrannou brusku pro velké množství renovačních a restaurátorských projektů pro dům a zahradu.

Správný nástroj pro každou aplikaci

Všestranné, vysoce výkonné broušení: UniversalSander 18V-10.

Ergonomická základní bruska pro menší plochy: EasySander 18V-8.

Jedna baterie pro mnoho aplikací: Šetřete místo a peníze, chraňte životní prostředí.

3_easysander18v-8_anwendung.jpg

Broušení s nízkou prašností díky novému prachovému boxu s mikrofiltrem

Dvě multifunkční brusky umožňují kutilům rovnoměrně odstraňovat materiál z povrchů stejně jako kabelové verze PSM 80 A a PSM 100 A, ale s volností a flexibilitou akumulátorového nářadí. Nářadí má nápadný nový design: Nádoba na prach mikrofiltru snižuje množství prachu a díky nové poloze ji lze jednoduše vyjmout a vyprázdnit. Pro velmi nízkou prašnost mohou uživatelé k oběma bruskám připojit také vysavač. Další novinkou je umístění baterie v horní části nástroje. Multibrusky jsou proto v ruce dobře vyvážené. Protože to zabraňuje únavě při broušení, lze provádět i delší úkoly.

Menší opotřebení díky otočné delta desce

Otočný hrot trojúhelníkové desky je u obou nástrojů Bosch jedinečný. Díky speciálnímu tvaru lze bruskami snadno dosáhnout i do rohů. Pokud se deska po intenzivním používání opotřebuje, lze brusný papír i kompletní trojúhelníkový nástavec vpředu oddělit, otočit a znovu nasadit. Brusné práce tak mohou rychle pokračovat a životnost nástroje se podstatně prodlouží, protože brusné listy není nutné ihned vyměňovat.

UniversalSander 18V-10: Výkonný multitalent

UniversalSander 18V-10 se vyznačuje svou všestranností a snadnou obsluhou. V případě potřeby se trojúhelníková bruska během okamžiku promění ve vibrační brusku. Díky systému SDS lze trojúhelníkovou brusnou desku jednoduše vyjmout a nahradit ji dodávanou obdélníkovou brusnou deskou. Velké plochy, například na jídelním stole, lze proto také snadno obrousit. Menší mezery, například u okenic, lze zvládnout pomocí nasazovacího příslušenství, jako je brusný prst nebo lamelový brusný nástavec. Elektronická předvolba rychlosti pomocí otočného přepínače umožňuje uživatelům nastavit rychlost orbitálního zdvihu přesně podle jejich potřeb a materiálů. Zatímco pro velké, necitlivé povrchy z kovu nebo masivního dřeva se doporučuje vyšší rychlost orbitálního zdvihu.

EasySander 18V-8: Ergonomický základní nástroj

Pro jednodušší úkoly a menší plochy doplňuje Bosch svou řadu multibrusek v segmentu akumulátorů o EasySander 18V-8. Snadné ovládání a ergonomický design dělají z této multibrusky nástroj, který je vhodný i pro méně zkušené kutily. Díky své trojúhelníkové brusné desce se EasySander 18V-8 dobře hodí k opravám malých až středně velkých kusů nábytku a k broušení okenních rámů nebo hran hraček.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód