FLEX uvádí na trh nový adaptér na vrtný prach

Bez ohledu na to, zda dlaždice, kamenina, beton, kámen nebo zdivo: Kdekoli se vrtá, jde o věc. Nebo spíše: Tvoří se prach. Pokud se dostane do plic, může vážně ohrozit vaše zdraví. To platí zejména pro jemný minerální prach. Za účelem efektivního vysávání vrtného prachu rozšířila společnost FLEX-Elektroinstrumente GmbH svůj sortiment o inovativní adaptér na vrtný prach.

SAD BS D32 D67

je vhodný pro vrtání o průměru až 67 milimetrů. S praktickým nástrojem je FLEX zaměřen speciálně na uživatele v oblasti novostaveb, rekonstrukcí, interiérového designu, malování, sádrokartonových staveb, obkladaček, elektroinstalace, kovových konstrukcí, sanity, vytápění a klimatizace a také montáže a instalace.

SAD_BS_D32_D67_02.jpg

Sofistikovaný systém

Aby bylo možné efektivně a úplně odsát vzniklý stavební prach, vybavil FLEX svůj nový adaptér na stavební prach některými důmyslnými vlastnostmi. Průchod do vakuové komory je dimenzován tak, aby vzduch rychle a s přesným objemem sbíral vrtný prach a dopravoval jej do odsávacího zařízení.

Segment kartáče také automaticky uzavře otvor, takže žádný stavební prach nemůže unikat ven, takže všechen prach se odsaje i při menších průměrech vrtání. Naopak u vrtáků s větším průměrem může uživatel segment kartáčku snadno vyjmout, aby nedošlo k jeho poškození.

Bezpečné sání díky click připojení

Spojení FLEX Click poskytuje další zabezpečení. Tím se zabrání náhodnému uvolnění sací hadice během práce. Adaptér lze použít i se sacími hadicemi bez click připojení, to však nezaručuje trvalé připojení.

Spolehlivé sání i na nerovném povrchu

Řemeslníci umí s adaptérem velmi dobře pracovat i na nerovném povrchu. Díky vzduchové komoře je bezpečně nasáván, pryžové těsnění vyrovnává nerovnosti, takže ani v těchto případech nemůže unikat prach. Díky velké vakuové komoře dokáže adaptér na vrtný prach kompenzovat i kolísání podtlaku. Zde je třeba poznamenat, že pro bezpečné uchycení by mělo být čištění přísavky vypnuto. „V případě minerálního prachu by se měl vždy používat vysavač minimálně třídy M, aby se chránilo zdraví – a fungovalo v souladu s předpisy“, dodává Oliver Gnann-Geiger, marketingový manažer společnosti FLEX.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód