Inovace v oblasti práce se sádrokartonem

Bosch rozšiřuje své portfolio o tři nové účinné, ergonomické a prašné nástroje pro profesionály na sádrokartonové práce: Sádrokartonové desky lze snadněji a pohodlněji upevňovat a povolovat pomocí akumulátorového šroubováku na sádrokarton GTB 18V-45 Professional. Pomocí akumulátorového vyřezávacího nástroje GCU 18V-30 Professional lze zápichy vyrobit rychleji a bezpečněji. A s bruskou na sádrokarton GTR 55-225 Professional mohou uživatelé brousit stěny a stropy ergonomicky a přitom dbát na svou fyzickou pohodu.  Akumulátorový sádrokartonový šroubovák a vyřezávací nástroj obohacují „Professional 18V System“ , který pokrývá všechny ostatní významné 18V aplikace, které díky kompatibilitě napříč výrobci překračují Bosch. Mnoho značek, mnoho nástrojů, jeden bateriový systém: Veškeré nářadí – od kompaktních vrtacích šroubováků po pokosové pily s ekvivalentním síťovým výkonem až 2 000 W – lze provozovat se stejnou 18V lithium-iontovou baterií a jednou nabíječkou. Obchodníci tak šetří čas, prostor a peníze.

Jednodušší šroubování: GTB 18V-45 Profesionální akumulátorový sádrokartonový šroubovák

Bezkomutátorový GTB 18V-45 Professional je první akumulátorový sádrokartonový šroubovák s výsuvným hloubkovým dorazem na trhu, který umožňuje povolovat šrouby, aniž by bylo nutné hloubkový doraz odstraňovat. Místo toho lze hloubkový doraz zasunout jediným jednoduchým pohybem a pak stejně snadno opět zaaretovat ve správné poloze – bez nutnosti znovu nastavovat hloubku zašroubování. To šetří drahocenný čas. Režim 'PowerSave' poskytuje další výhody: V tomto režimu se motor spustí pouze tehdy, když se šroub dotkne stěny a na šroubovák na sádrokarton je vyvíjen tlak. To snižuje hladinu hluku během provozu a prodlužuje výdrž baterie. GTB 18V-45 Professional se také snadno ovládá díky tenkému designu a nízké hmotnosti pouhých 950 gramů. Řemeslníci mohou provádět sériové aplikace ještě efektivněji pomocí volitelně dostupných zásobníkových nástavců: Jak stávající zásobníkový zásobník MA 55 Professional, tak jeho nástupce GMA 55 Professional, plánovaný na rok 2023, jsou kompatibilní s GTB 18V-45 Professional. Tyto nástavce na zásobníky se montují bez potřeby dalších nástrojů a lze je použít pro všechny standardní šroubové pásy s délkou šroubu mezi 25 a 55 mm a průměrem hlavy šroubu 5 mm.

1_gtb_18v-45_professional_produkt.jpg

Bezpečnější řezání: GCU 18V-30 Profesionální akumulátorový vyřezávací nástroj

Malá pila, velký výkon: Bezuhlíkový GCU 18V-30 Professional je první akumulátorový řezací nástroj od firmy Bosch pro profesionály. Stavitelé sádrokartonu dosahují rychlých a přesných výsledků při řezání výklenků pro elektrické zásuvky, vypínače a také přípojky elektřiny a vody. Jsou také ideální pro rovné řezání kolem okenních a dveřních otvorů. Gumové těsnění na vypínači odpovídá stupni ochrany IP5X. Při práci náročné na prach toto těsnění zabraňuje vnikání prachu do spínače a prodlužuje životnost nástroje. To je v současnosti na trhu unikátní. Připojením vysavače k ​​nástroji pomocí odnímatelného adaptéru si uživatel užívá čistší pracovní prostředí, které zároveň dbá na fyzickou pohodu uživatele. Brzda motoru a ochrana proti opětovnému rozběhu také přispívají k vyšší bezpečnosti práce. navíc vyřezávací nástroj se snadno ovládá díky nízké hmotnosti pouhých 910 gramů. Díky funkci Soft Start mohou řemeslníci přesně nastavit hloubku řezu a začít pracovat bezpečněji.

4_gcu_18v-30_professional_produkt.jpg

Broušení bez námahy: Profesionální bruska na sádrokarton GTR 55-225

S 550-W bruskou na sádrokarton GTR 55-225 Professional mohou profesionálové brousit stěny a stropy jako přípravu na tapetování a malířské práce – aniž by si namáhali krk nebo záda. Vzhledem k tomu, že bruska má ultraflexibilní hlavu, je brusný kotouč na povrchu vždy plochý a zajišťuje vysokou rychlost úběru. Prodloužení s rychlovýměnným systémem nabízí v tomto ohledu vysokou flexibilitu: Není-li středový díl vyžadován, lze jej pro snížení hmotnosti zcela vyjmout. Druhý nástavec je k dispozici jako volitelné příslušenství pro maximální dosah 2,30 m. Rukojeť ve tvaru T poskytuje ergonomickou pracovní polohu – zejména při práci nad hlavou. Všechny ovládací prvky jsou umístěny v dosahu a uživatel má nástroj vždy dobře pod kontrolou. Mezi další výhody brusky na sádrokarton patří odnímatelný kartáč a adaptér na odsávání prachu: Broušení lze provádět velmi blízko rohů bez kartáče. Vysavač umožňuje uživateli pracovat při velmi nízké prašnosti a nabízí dobrý výhled na broušený povrch.

6_gtr_55-225_professional_produkt.jpg

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

 1. 16. 12. 2022 8:55:46
  Zdeněk Pospíšil
  Odpověď

  Dobrý den, už od září tohoto roku by měli být produkty k dostání.

 2. 28. 11. 2022 21:51:27
  Karel Bardoň
  Bosch

  Dobrý den kdy budou stroje ke koupi v ČR

 3. 28. 11. 2022 21:51:22
  Karel Bardoň
  Bosch

  Dobrý den kdy budou stroje ke koupi v ČR

Přidat komentář
Kontrolní kód