Měřicí nástroje od společnosti Bosch pro kutily.

Důsledné zaměření na větší udržitelnost v celém hodnotovém řetězci.

Přeměnou celého svého portfolia měřicích nástrojů pro kutily podniká Bosch letos velký krok vpřed směrem k větší udržitelnosti svého elektrického nářadí: Od podzimu 2023 bude 23 nových a vylepšených měřicích nástrojů ze segmentu pro kutily a příslušenství dispozici, všechny s novým konceptem udržitelnosti. V tomto okamžiku budou všechny produkty vyrobeny z co největšího množství recyklovaného materiálu. V rámci směny Bosch také vybavuje řadu nástrojů novými funkcemi, standardizuje návrhy a uvádí na trh nové nástroje, jako je úroveň EasySpiritLevel LED.

Výrobky a obaly vyrobené z co nejvíce recyklovaného materiálu.

  • Bosch znovu uvádí na trh celé portfolio měřicích nástrojů pro kutily.
  • Nová generace nástrojů tak snadná jako vždy a udržitelnější než kdy jindy.
  • Nástroje pro měření, detekci a vyrovnávání s přidanými funkcemi.
  • Nová vodováha EasySpiritLevel LED zjednodušuje nivelační aplikace pro kutily.
1_sortiment_nachhaltigeremesstechnik.jpg

Koncepce udržitelného produktu rozšířena na celý sortiment

Bosch důsledně pracuje na minimalizaci používání nových surovin a využívání recyklovaných materiálů ve smyslu cirkulární ekonomiky. Quigo Green , s krytem a příslušenstvím vyrobeným z 90 procent z recyklovaného plastu, byl prvním více udržitelným měřicím nástrojem od společnosti Bosch. Byl představen v roce 2021. Již při vývoji se společnost zaměřila na snižování CO 2 produktupůdorys, včetně všeho od příslušenství po balení – to vše při zachování stejného standardu vynikající kvality a snadného použití. Díky tomu je Quigo Green průkopníkem v oblasti udržitelného vývoje produktů. Na tomto základě nyní Bosch převádí koncept udržitelného produktu do celého svého portfolia měřicích nástrojů pro kutily: V celém hodnotovém řetězci se společnost zabývala tím, kde je možné šetřit materiály obecně a konkrétně plasty a kde by mohly být nahrazeny ekologičtějšími materiály. Například pouzdro všech pevných plastových a kovových dílů bylo změněno tak, aby bylo použito co nejvíce recyklovaného materiálu. Doplňky, jako jsou stojany, svorky a upevňovací zařízení, budou od nynějška vyráběny převážně z recyklovaných materiálů. Obaly pro novou generaci nástrojů již neobsahují žádné polybagy a všechny jsou vyrobeny minimálně ze 70 procent z recyklovaných vláken. Současně byly zmenšeny velikosti obalů, aby se optimalizovala logistika a šetřily zdroje ve srovnání s předchozími produkty.

Nový design, nové funkce

Koncepce udržitelného produktu také zahrnuje standardizaci designu a integraci nových vlastností. Oblíbené produkty, jako je digitální laserové měření Zamo, se například u nové generace vyznačují větším rozsahem měření 25 metrů a větší přesností měření. Produkt lze také nabíjet pomocí kabelu USB-C a je dodáván s dobíjecími bateriemi. Liniový laser Atino nyní pokryje pracovní plochu až 2,2 metru svou laserovou linií a dva metry měřicí páskou – kterou lze odstranit nebo uzamknout, kdekoli si uživatel přeje. Digitální detektor Truvo má nové uživatelské rozhraní, které ještě více usnadňuje interpretaci výsledků měření. Vyhrazené LED diody zobrazují, zda byla nalezena elektřina nebo kov.

Snadné a přesné vyrovnání s EasySpiritLevel

EasySpiritLevel, také součást trvale udržitelné generace nástrojů, je novinkou na trhu. Tato inovativní LED úroveň usnadňuje kutilům zarovnat věci, jako jsou obrázky, police, skříňky a pračky. LED diody na přední a horní straně vodováhy ukazují, která strana vyrovnávaného předmětu by měla být zvednuta nebo spuštěna, aby byl baculatý. Pokud je hladina během práce uživatele v nedohlednu, lze aktivovat akustický signál, takže výrobek vydává nepřetržitý zvuk, jakmile je předmět vyrovnán. LED vodováha je univerzálnější než běžná vodováha. Díky integrovanému senzoru a nálepce pro interpretaci může být dokonce použit pro větší projekty, jako je stavba paluby: Uživatelé mohou pomocí LED interpretovat sklony v rozsahu +/- 3 stupně při 0, 90, 180 a 270 stupních.

EasySpiritLevel je nyní k dispozici. Ostatní měřicí nástroje z nového portfolia budou k dispozici od září 2023.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód