Momentový klíč s přídavným zacvaknutím pro snadnou a bezpečnou práci, při dodání přesně správného množství síly

Momentové klíče s kterými je radost pracovat. Díky inovacím v této řadě momentových klíčů, je práce daleko více intuitivní a snadnější. WERA opět ukazuje, že dělá jen kvalitní nářadí a přemýšlí nad způsoby užívání a tím pádem nabízí ulehčení v každém směru.

Momentové klíče Click-Torque

Nové momentové klíče Wera: Click Torque jsou k dispozici v 16 verzích jako otočná ráčna, nebo pro nástroje s utahovacími momenty od 2,5 do 1 000 Nm.

Nová řada točivého momentu: Click-Torque s 16 různými možnostmi / Slyšitelné a hmatové cvaknutí při dosažení nastaveného točivého momentu / Extra cvaknutí při nastavování hodnoty točivého momentu / Jasně čitelné stupnice / Momentový klíč k dispozici jako otočná ráčna nebo s uchycením pro břitové nástroje / Různé modely pro rozsahy krouticího momentu 2,5 až 1 000 Nm / 89 břitových destiček pro maximální flexibilitu.

V mnoha případech šroubování, je třeba šrouby nebo matice utáhnout definovaným momentem. K tomuto účelu slouží momentové klíče, které zabrání dalšímu utahování po dosažení nastavené hodnoty momentu. Úkol by měl být snadný, bezpečný a prováděný s maximální možnou spokojeností. Z tohoto důvodu nyní výrobce šroubovacích nástrojů Wera představil novou řadu utahovacích momentů: Click-Torque. Obsahuje 16 různých klíčů, které uživateli při utahování nabízejí kliknutí navíc.

Motiv_04_10251.jpg

Screw-stop-click

Šroub-stop-cvaknutí je již známé mnoha uživatelům momentových šroubováků Wera, kde se při dosažení nastaveného krouticího momentu spustí slyšitelný a hmatatelný mechanismus. Tím je proces šroubování dokončen akusticky a hapticky (hmatatelně). Inženýři nyní přiřadili tento schválený klik k nové řadě Click Torque.

Extra kliknutí

Navíc Wera Tool Rebels, kteří znovu a znovu zpochybňují stávající standardy, přidali do nových momentových klíčů další kliknutí, které funguje při nastavování úrovně momentu. To se nastavuje otáčením rukojeti a zobrazuje se ve dvou stupnicích. Na hlavní stupnici lze číst zvolenou hodnotu Nm nebo lbf-ft ​​v zobrazeném rozsahu utahování. Jemná stupnice upravuje nastavenou hodnotu v normativně stanovených mezihodnotách. U každé hodnoty zobrazené na stupnici je zřetelné kliknutí. Tato zvuková a hmatová zpětná vazba indikuje dosažení požadované hodnoty a klíč lze uzamknout. Hodnoty stupnice jsou jasně viditelné, takže nastavení lze provést rychle a bezpečně.

Utahovací momenty až 1 000 Nm

Nové klikové momentové klíče se dodávají ve třech variantách: šestihranná nebo čtyřhranná otočná ráčna nebo se čtvercovým uchycením pro nástroje 9 x 12 mm nebo 14 x 18 mm. U 16 různých modelů lze dosáhnout točivého momentu 2,5 až 1 000 Nm. Všechny momentové klíče jsou vhodné pro pravotočivé momentové ovládání a vyhovují požadavkům normy DIN EN ISO 6789-1: 2017-07. Jemný mechanismus otočných ráčen se 45 zuby zajišťuje zvláště malý úhel návratu pouze 8 stupňů.

Flexibilní s břitovými destičkami

Momentové klíče Click-Torque X1 až X6 pro břitové destičky jsou navrženy pro ovládání krouticího momentu ve směru i proti směru hodinových ručiček. K dispozici je 89 různých nástrojů pro břitové destičky, které zajišťují maximální flexibilitu. V závislosti na aplikaci může nyní uživatel ovládat různé profily pomocí jediného momentového klíče.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód