Nová akumulátorová kotoučová pila

S CS 45 18.0-EC rozšiřuje FLEX-Elektroinstrumente GmbH svůj sortiment ručních pil o inovativní akumulátorovou ruční okružní pilu s kyvadlovým krytem. Zařízení zaujme především kompaktním, lehkým designem a osloví různé profesionální oblasti použití - od malířů a štukatérů přes sádrokartonáře, betonáře a zedníky až po tesaře, pokrývače a profesionály z dřevostaveb.

CS 45 18.0-EC

Díky tzv. inline konstrukci je pila optimálně vyvážena pro použití jednou rukou. Rukojeť a pilový kotouč jsou v jedné linii. Tímto způsobem lze zařízení vést přesně po značce, přímé řezy jsou možné bez dodatečného kolejnicového systému. Protože je pilový kotouč namontován na levé straně, má uživatel vždy jasný výhled na řez.

CS45180EC_07.jpg

Optimalizovaný prémiový pilový kotouč

CS 45 18.0-EC má navíc víceřezný pilový kotouč o průměru 128 milimetrů. Toto je optimalizováno pro řezání dřeva, jako jsou bednicí panely, bednící desky a střešní latě. Pilový list odděluje kovové skoby nebo hřebíky bez námahy, aniž by se poškodil. Umožňuje také extra tenké řezy a díky dokonale vyrovnanému základnímu tělu přesný přímý chod. „Prémiový pilový kotouč, který je speciálně navržen pro akumulátorové ruční okružní pily, navíc díky svým specifickým vlastnostem chrání jak baterii, tak motor,“ dodává Oliver Gnann-Geiger, vedoucí marketingu společnosti FLEX. Trhací pravítko umožňuje čisté paralelní řezy.

Výkonný EC motor a práce bez únavy

FLEX spoléhá na bezkomutátorový EC motor pro pohon své nové akumulátorové ruční okružní pily. Ve srovnání s přístroji s kartáčovanými motory to zajišťuje výrazně vyšší výkon a delší životnost. S hmotností 3,2 kilogramů včetně baterie je pila extrémně lehká. Ve spojení s kompaktní konstrukcí umožňuje dlouhotrvající práci bez únavy. K tomu přispívá i ergonomická rukojeť. Pila umožňuje maximální hloubku řezu 46,5 milimetrů, otáčky naprázdno jsou 5 400 otáček za minutu.

Bezpečnost pro člověka a motor

Společnost FLEX myslela při návrhu CS 45 18.0-EC také na ochranu osob a strojů. Regulace teploty chrání motor před přehřátím. Ochrana proti opětovnému spuštění zabraňuje nekontrolovanému restartu, například při výměně baterie. Díky ochraně proti přetížení se stroj automaticky vypne, aby ochránil motor při příliš vysokém tlaku nebo při přetížení. Konstantní elektronika navíc udržuje pracovní rychlost v požadovaném rozsahu i při zvýšeném tlaku. Jistič zajišťuje ještě větší bezpečnost. Pro ochranu uživatele a motoru před prachem a třískami má otočný odhazovač třísek přípojku pro externí vysavač s adaptérem nebo třístupňovou objímkou.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód