Nová betonová žirafa od FLEX doplňuje řadu

S GDE 10 uvádí FLEX-Elektroinstrumente GmbH na trh novou betonovou žirafu. Bruska s dlouhým krkem nahrazuje svého předchůdce WST 1000 FV a také dokončuje novou generaci žiraf FLEX, která byla uvedena na trh v roce 2015.

GDE 10

Nové komponenty a sofistikovaná technologie umožňují kompletní řešení opracování betonových povrchů, a to jak při hrubém, tak jemném broušení. Díky novým diamantovým kotoučům a brusivu na suchý zip lze povrchy betonu a přírodního kamene zpracovat až po okraj. „To je možné díky našemu jedinečnému systému výměnných hlav bez použití nářadí. To znamená, že řemeslníci mohou používat novou betonovou žirafu s různými diamantovými brusnými hlavami a diamantovými brusnými kotouči,“ vysvětluje Oliver Gnann-Geiger, marketingový manažer FLEX.

GDE_10_04.jpg

Variabilní rychlost pro různé aplikace

Rotační brusné hlavy DGH-R D150 a DSH-R D150 jsou přizpůsobeny následujícím aplikacím: Brusná hlava DGH-R D150 pro použití diamantových brusných misek je optimalizována pro vysoký úběr materiálu a čisté výsledky na lodi a lze ji nastavit od 7 000 až 9 100 pomocí potenciometrového kolečka Otáčky za minutu lze plynule nastavit. Brusná hlava DSH-R D150, která byla vyvinuta pro použití diamantových kotoučů, zajišťuje "jemné broušení".

Ergonomický design pro práci bez námahy

Další výhodou nové betonové žirafy je její ergonomie. Konstrukce GDE 10 zajišťuje dobrou rovnováhu. To zase umožňuje uživateli pracovat přesně a bez únavy. S pouhými 4,5 kilogramy včetně brusné hlavy je zařízení o 20 procent lehčí než jeho předchůdce a je extrémně tiché. K pracovnímu komfortu přispívají také nízké hodnoty vibrací 2,5 m/s² a vysoká flexibilita brusných hlav.

Plusové body z hlediska bezpečnosti

FLEX při vývoji myslel i na ochranu člověka a stroje. Hlídání teploty chrání zařízení před přehřátím, ochrana proti restartu zabraňuje nechtěnému restartu například po výpadku proudu. V opačném případě by to pro uživatele znamenalo značné riziko zranění. Ochrana proti přetížení zajišťuje, že si stroj udrží rychlost i při zvýšeném tlaku a uživatel může pracovat důsledně a čistě. Betonovou žirafu lze díky sacímu připojení se systémem FLEX clip připojit ke všem bezpečnostním vysavačům FLEX. Prach na stavbě proto není problém.

Poptat dostupnost a obejdnat si můžeš na e-shopu:

kotvy.cz

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód