Nová generace jednoručních brusek

Nová generace "Multi-Sander" nahrazuje současné excentrické a orbitální brusky. Zařízení ORE 2-125 EC, ODE 2-100 EC a OSE 2-80 EC se vyznačují především kompaktním a nízkým designem. S novým vývojem FLEX oslovuje malíře, lakýrníky, sádrokartonáře, truhláře a řemeslníky z automobilového a kovodělného sektoru i z různých dalších průmyslových odvětví.

ORE 2-125 EC, ODE 2-100 EC a OSE 2-80 EC

Všechny tři jednoruční brusky jsou vybaveny mimořádně odolnými bezkomutátorovými motory. Oproti kartáčovaným motorům zvyšují výkon a životnost strojů a jsou oproti tomu výrazně kompaktnější. Díky tomu mají přístroje obzvláště ergonomický tvar a pohodlně se drží. S délkou 156 milimetrů, šířkou 30 milimetrů a výškou 121 milimetrů je lze vždy bezpečně a bez námahy vést v blízkosti pracovního prostoru.

OSE_2_80_EC_04.jpg

Vysoký pracovní komfort díky nízkým hodnotám vibrací

Ke komfortu a bezpečnosti přispívá i soft-touch signální spínač s funkcí blokování a rychlým zastavením. Dalším plusem, pokud jde o pracovní komfort, jsou nízké hodnoty vibrací pouhých 3,5 m/s². Pro srovnání: Nařízení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci o hluku a vibracích uvádí, že uživatelé mohou pracovat bez omezení až osm hodin s hodnotou vibrací až 5 m/s². Polstrovaná měkká rukojeť, která také tlumí vibrace, nabízí bezpečné držení.

Nakloněná nosná podložka a šikmá geometrie podložky také zajišťují dobrou ergonomii. Elektronika umožňuje také měkký rozběh při aplikaci na materiál a konstantní otáčky i při vyšším tlaku. Ochrana proti opětovnému spuštění chrání stroj a uživatele před nekontrolovaným restartem, například po výpadku napájení. Všechna tři zařízení jsou navíc vybavena kotoučovou brzdou s dlouhou životností.

Integrované odsávání prachu

Integrované odsávání prachu s prachovým boxem, které účinně sbírá prach, je u všech tří zařízení obzvláště inovativní. Je-li při práci vyžadováno externí odsávání prachu, lze po vyjmutí prachového boxu přístroje připojit ke všem bezpečnostním vysavačům FLEX pomocí vhodného vakuového adaptéru přes vakuovou přípojku (průměr: 27 milimetrů). Prachový pogumovaný povrch také zabraňuje vnikání prachu do stroje a zkracuje jeho životnost.

Široká škála aplikací díky variabilní rychlosti

V závislosti na materiálu a druhu práce lze otáčky brusek nastavit ve čtyřech stupních mezi 8 000 a 12 000 otáčkami za minutu. To umožňuje rozmanitou škálu aplikací. V závislosti na aplikaci jsou přístroje vybaveny také různě tvarovanými brusnými kotouči na suchý zip. Všechny tři verze mají zdvih 2 milimetry. Jednoruční brusky lze použít se všemi brusivy FLEX i s nejběžnějšími brusivy jiných výrobců.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód