Nové přímé brusky od FLEX

Řada FLEX-Elektroinstrumente GmbH má něco nového pro kovové konstrukce se dvěma inovativními přímými bruskami, poprvé včetně akumulátorové přímé brusky. Šikovné akumulátorové nářadí DGE 25 18.0-EC nabízí variabilní nastavení rychlosti a podporuje rychlou výměnu nástroje pomocí aretace vřetena. Nejnovější varianta se šňůrou, přímá bruska FLEX 800 W DGE 8-32, poskytuje další důkaz komplexní způsobilosti společnosti FLEX v oboru kovů.

Netrap se s obráběním kovu

Ať už pro broušení, odstraňování otřepů, ruční frézování, řezání, odstraňování rzi na těžko přístupných místech nebo pro dveřní otvory: přímé brusky i nadále patří mezi nepostradatelné základní stroje. Se zavedením akumulátorové přímočaré brusky FLEX nyní nabízí nejkomplexnější produktovou řadu pro kovové konstrukce. Jako jedna z mála akumulátorových přímých brusek na trhu umožňuje DGE 25 18.0-EC variabilní nastavení rychlosti, takže lze aplikaci přesně přizpůsobit oblasti použití. Rychlost je předvolena ve čtyřech stupních od 10 000 do 25 000 ot./min. Kromě toho je nové akumulátorové nářadí pouze jedním ze dvou modelů na trhu s aretací vřetena, což znamená, že výměnu nástroje lze provést přibližně za 15 sekund. Pro dobrou manipulaci je obvod rukojeti akumulátorového nářadí pouhých 147 milimetrů. Ochranný kryt rukojeti pro bezpečnou manipulaci, ochranná kovová mřížka pro optimální ochranu proti prachu a uzamykatelný vypínač na boční straně nabízí zvýšenou bezpečnost při používání. Bezkomutátorový 18,0 V EC motor zajišťuje maximální účinnost při používání.

DGE 25 18_0-EC C_10.png

Upínací krček pro stacionární fixaci

Nová přímá bruska FLEX DGE 8-32 jako nástroj se šňůrou je také jednou ze dvou přímých brusek na 230 V na trhu, která má aretaci vřetena. Výměna nástroje je tedy i zde provedena během několika sekund. V závislosti na oblasti použití lze otáčky plynule nastavit mezi 11 000 a 32 000 otáčkami za minutu. Oproti předchozímu stroji má nová přímá bruska s 800 W motorem kryt rukojeti pro lepší manipulaci a ochranu uživatele. Pod krytem rukojeti je umístěn upínací krček 43 mm, který lze použít buď pro pevnou fixaci, nebo pro připevnění přídavné rukojeti. Dalším plusem je štíhlý obvod rukojeti pouhých 210 milimetrů. Obě nové přímé brusky FLEX mají rozsáhlou ochranu práce a zařízení, včetně měkkého startu, ochrany proti opětovnému spuštění, funkce proti zpětnému rázu, ochrany proti přetížení, ochrany proti přehřátí a konstantní elektroniky. Oba stroje jsou dodávány s kleštinou 6 mm. Kleštiny 8 mm a ¼" jsou k dispozici jako příslušenství.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód