Novinka v systému Professional 18V: Výkonné Biturbo trio

Vrtání, řezání a řezání s novými špičkovými modely.

Novinka v řadě nástrojů Biturbo: Vrtací kladivo, přímočará pila a úhlová bruska.

Výkonný bezkomutátorový motor pro špičkový výkon a odolnost.

Systém baterií pro více značek šetří čas, prostor a peníze.

Bosch dále rozšiřuje řadu Biturbo

špičkový segment pro akumulátorové nářadí s maximálním výkonem – přidáním tří nových 18V nářadí. Akumulátorové vrtací kladivo GBH 18V-40 C Professional vyplňuje mezeru mezi stávajícími velkými vrtacími kladivy Biturbo GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional. GBH 18V-40 C Professional nabízí bezšňůrovou svobodu s výkonem na kabelu a nabízí několik komfortních funkcí. Vůbec první akumulátorová přímočará pila Biturbo GSA 18V-28 Professional umožňuje řemeslníkům rychle a spolehlivě řezat i litinové trubky. Třetím novým nářadím v řadě Biturbo je akumulátorová úhlová bruska GWS 18V-180 PC Professional, která díky velké hloubce řezu a pohodlné manipulaci kombinuje výhody velkých a malých úhlových brusek.Profesionální 18V systém. Systém pokrývá všechny ostatní hlavní 18V aplikace – a dokonce přesahuje portfolio Bosch díky alianci baterií AmpShare pro více značek. Mnoho značek, mnoho nástrojů, jeden bateriový systém: Všechny nástroje, od kompaktních vrtacích šroubováků až po pokosové pily s ekvivalentním síťovým výkonem až 2 000 W, lze provozovat se stejnou 18V lithium-iontovou baterií a pouze jednou nabíječkou – což šetří čas řemeslníků, prostor a peníze.

6_gsa_18v-28_professional_anwendung_fenster.jpg

Biturbo akumulátorové vrtací kladivo: GBH 18V-40 C Professional

Akumulátorové vrtací kladivo Biturbo GBH 18V-40 C Professional nabízí nejlepší výkon ve své třídě. Díky energii nárazu 9 Joulů a integrované funkci Soft Start mohou řemeslníci přesně umístit nástroj pro sekání a vrtání, stejně jako výkonné dláto a rychle a přesně vrtat otvory o průměru až 40 milimetrů do betonu. K dispozici je široká škála příslušenství Bosch, včetně zvláště odolných vrtáků řady Expert.Na rozdíl od srovnatelného nářadí je baterie GBH 18V-40 C Professional integrována v přední části kladiva a nikoli pod ním. To optimalizuje těžiště a usnadňuje manipulaci s nástrojem. Oddělená rukojeť také zajišťuje snadnou manipulaci a nižší vibrace nástroje. V případě, že se vrták zasekne, integrovaný senzor vypne motor ve zlomku sekundy. To zabraňuje neočekávanému zpětnému rázu a nabízí uživatelům vyšší úroveň ochrany. Nástroj je také dodáván s interaktivním uživatelským rozhraním, které profesionálům umožňuje na první pohled vidět nástroj a stav baterie a přizpůsobit kladivo svým individuálním potřebám. K dispozici jsou tři pracovní režimy: „Auto“ pro maximální výkon, např. při prorážení betonu, „Soft“ pro práci s citlivými materiály, jako je zdivo, a režim „Oblíbený“, se kterým lze výkon vrtání přizpůsobit pomocí aplikace pomocí modulu Bluetooth (volitelné příslušenství). I přeprava nářadí se stala pohodlnější, a to díky XL-Boxx místo předchozí brašny.

1_gbh_18v-40_c_professional_produkt.jpg

Biturbo akumulátorová přímočará pila: GSA 18V-28 Professional

Biturbo akumulátorová přímočará pila GSA 18V-28 Professional je vhodná pro všechny druhy demoličních prací zahrnujících kov, dřevo, kompozitní materiály nebo zdivo. Funguje na stejné úrovni jako elektrické nářadí s příkonem 1 100 W. Instalatéři mohou dokonce rychle a spolehlivě řezat litinové trubky pomocí pilového kotouče s karbidovým hrotem, jako je „Expert Thick Tough Metal“. Řada příslušenství Bosch nabízí ten správný pilový kotouč pro každé použití. Díky in-line konstrukci a optimálnímu poměru výkonu a hmotnosti mohou profesionálové snadno používat přímočarou pilu Biturbo blízko stěn a pro práci nad hlavou. Další výhoda: Při práci s kovem nebrání odletující jiskry výhledu na obrobek. Díky beznástrojovému systému SDS lze pilový kotouč rychle a snadno vyměnit pouze jednou rukou, i když uživatel nosí rukavice. Aby měli uživatelé mezi dvěma pracovními kroky volné ruce, mohou jednoduše zavěsit dobře vyváženou přímočarou pilu na žebřík nebo lešení pomocí kovového háku na zadní straně nástroje. To šetří čas a zbytečné chození.

4_gsa_18v-28_professional_produkt.jpg

Velká akumulátorová úhlová bruska Biturbo: GWS 18V-180 PC Professional

Akumulátorová úhlová bruska Biturbo GWS 18V-180 PC Professional vyniká na první pohled díky o 90 stupňů otočené převodové skříni spolu s řezným kotoučem. Nástroj je optimalizován pro řezání bez námahy a kombinuje výhody malých a velkých úhlových brusek: Se svým 180 mm řezným kotoučem je minimálně o 30 procent lehčí a o 30 procent menší než běžná velká úhlová bruska, přičemž zachovává srovnatelnou hloubku řezu 61 mm. Díky ochrannému spínači (deadman switch), KickBack Control a Intelligent Brake Function jsou profesionálové lépe chráněni, zejména na exponovaných místech, jako jsou na lešení nebo na střeše. Mezi funkce patří také měkký start, ochrana proti opětovnému spuštění, kontrola pádu a přídavná rukojeť s kontrolou vibrací. Řemeslníci tak mají maximální kontrolu nad výkonnou úhlovou bruskou Biturbo pro jakékoli použití. Bez ohledu na to, zda uživatelé potřebují řezat kov, beton nebo kámen: Díky dodanému příslušenství je nástroj připraven k použití. Další příslušenství pro všechny relevantní aplikace v kovu a abrazivních materiálech, jako je obzvláště odolný řezný kotouč „Diamond Metal Wheel“ od firmyŘada Expert je k dispozici v sortimentu příslušenství Bosch.

7_gws_18v-180_pc_professional_produkt.jpg

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód