Vysoká přesnost na vzdálenost až 150 metrů: Nový laser Bosch měří s kamerou

Při použití laserových měření GLM 100-25 C Professional a GLM 150-27 C Professional od společnosti Bosch mohou řemeslníci a projektanti jednoduše, rychle a bezpečně měřit vzdálenosti ve světlém prostředí a velké vzdálenosti uvnitř i venku.

GLM 100-25 C Professional a GLM 150-27 C Professional

Oba modely jsou vybaveny fotoaparátem a díky hledáčku s funkcí zoomu uživateli usnadňují přesné zamíření na cílový bod. To znamená, že lze přesně měřit i velké vzdálenosti až 100 metrů nebo 150 metrů. Nová laserová měření nabízejí významnou výhodu: Obraz kamery lze vidět v reálném čase během celého procesu měření. Zůstává viditelný i po měření, aby bylo možné znovu zkontrolovat a potvrdit správný cílový bod. To umožňuje uživatelům rozpoznat chyby a vyhnout se jim. MeasureOn App , ve které lze naměřené hodnoty digitálně zpracovat pomocí chytrého telefonu a tabletu. Díky tomu jsou řemeslníci a projektanti efektivnější – od pokrývačů, lešenářů a zahradníků až po stavbyvedoucí.

2_glm_150-27_c_anwendung.jpg

Rychlé zpracování, dokumentace a dálkové ovládání prostřednictvím aplikace MeasureOn

Aplikace MeasureOn šetří čas při plánování a dokumentaci. Pomáhá organizovat, vyhodnocovat a sdílet výsledky měření odkudkoli. Kromě toho lze do projektu přidat další obsah, jako jsou fotografie staveniště, náčrtky půdorysu a poznámky, aby bylo možné jej co nejlépe zachytit a spravovat. Aplikaci lze také použít jako dálkové ovládání pro laserová měření, takže měření lze provádět bez rozmazání a bez jakékoli pomoci kolegů. Obě laserová měření automaticky ukládají výsledky posledních 50 měření nezávisle na aplikaci. GLM 150-27 C Professional nabízí uživatelům také vizuální paměť: Jeho kamera ukládá až 700 snímků a na displeji zobrazuje posledních 50 snímků spolu s naměřenou hodnotou. To znamená, že každé jednotlivé měření lze přiřadit. Uložená data lze také přenést do PC přes rozhraní micro-USB a načíst jako seznam CSV a JPEG. To usnadňuje další zpracování pro obchodníky a projektanty, například v softwaru pro nabídky a fakturaci.

Snadno čitelný barevný displej s robustní ochrannou clonou

Každý výsledek měření lze snadno přečíst na 2,8palcovém barevném displeji. Displej se automaticky otáčí při každém naklonění – stejně jako u chytrého telefonu. IPS displej je pevně připevněn ke skleněnému povrchu, aby se okolní světlo nemohlo v meziprostoru lámat a neodráželo. Displej lze navíc snadno prohlížet z každé perspektivy – i ze strany. To znamená, že je na rozdíl od tradičních laserových měření snadněji čitelný i při použití venku na silném slunečním světle. Ochranná clona je extrémně robustní a odolná proti poškrábání, aby splnila náročné požadavky na stavbách. V tomto ohledu také pomáhá ochrana proti prachu a stříkající vodě IP54.

Snadné ovládání minimalizuje chyby aplikace

GLM 100-25 C Professional a GLM 150-27 C Professional sází na osvědčené a snadné ovládání klikacím kolečkem, jako je tomu například i u laserových měření GLM 50-27 C a CG Professional. Všechny funkce, jako je výpočet délky, plochy a objemu, jsou vysvětleny pomocí snadno srozumitelných textů a animací. Nářadí je také vybaveno 360° snímačem náklonu, a proto je lze použít i pro měření sklonu a jako digitální vodováhu. Navíc je můžete zapínat nebo vypínat pomocí přídavného tlačítka měření na straně a spouštět proces měření, abyste mohli zaručit ergonomickou manipulaci v jakémkoli prostředí. Automatické rozpoznání měřicího kolíku eliminuje potřebu ručního přepínání reference a minimalizuje chyby měření.

GLM 100-25 C Professional na AA baterie bude k dispozici od dubna a GLM 150-27 C Professional na lithium-iontové baterie od června.

Specifikace nástroje: GLM 100-25 C Professional (nahrazuje GLM 80 Professional) GLM 150-27 C Professional (nahrazuje GLM 120 C Professional)
Rozsah měření: ± 1,5 mm ± 1,5 mm
Rozsah měření sklonu: 0 – 360° (4 x 90°) 0 – 360° (4 x 90°)
Přesnost měření sklonu: ± 0,2° ± 0,2°
Laserová třída/dioda: 2/650 nm, <1 mW 2/650 nm, <1 mW
Paměť: Posledních 50 naměřených hodnot lze vyvolat přímo na nástroji
  • Přímo na nástroji lze vyvolat posledních 50 snímků včetně naměřených hodnot.
  • Cca. 700 snímků včetně seznamu naměřených hodnot lze vyvolat přenosem dat do PC přes USB rozhraní
Zdroj napájení: 3 x 1,5 V LR6 (AA) baterie Integrovaná 3,6V lithium-iontová baterie
Ochrana proti prachu a stříkající vodě: IP54 IP54
Rozměry (výška x šířka x hloubka):
  • 142 x 64 x 28 bez měřícího kolíku
  • 176 x 64 x 28 s měřícím kolíkem
  • 142 x 64 x 28 bez měřícího kolíku
  • 176 x 64 x 28 s měřícím kolíkem
Hmotnost: 0,23 kg s bateriemi 0,21 kg s baterií 
Rozsah dodávky: Nářadí včetně ochranného vaku, popruhu na ruku Nástroj včetně ochranného pouzdra, popruhu na ruku a kabelu micro-USB

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód