Prevence poškozených šroubů a povrchů: Nové akumulátorové rázové utahováky Bosch pro profesionály

Tři různé nástroje pro aplikace na plech/dřevo a kov.

Snadná manipulace a maximální flexibilita díky uživatelskému rozhraní a konektivitě.

Přidaná hodnota díky přizpůsobitelným režimům na základě zpětné vazby od uživatelů.

GDR, GDS a GDX 18V 210 C

Více kontroly než kdy jindy díky přizpůsobitelným šroubovacím režimům.

Se třemi novými akumulátorovými rázovými utahováky nabízí Bosch řemeslníkům maximální kontrolu a flexibilitu při zpracování malých až středně velkých šroubů do plechu/kovu a dřeva. Modely 18 V se liší držáky nástrojů:

GDR 18V-210 C Professional s vnitřním šestihranným držákem je zvláště vhodný pro aplikace na plech/dřevo.

GDS 18V-210 C Professional s externím čtvercovým držákem je vhodný pro kovové aplikace.

GDX 18V-210 C Professional kombinuje tyto oblasti použití se svým zavedeným kombinovaným držákem.

Profesionálové ve stavebnictví, jako jsou truhláři nebo montéři, si tak mohou vybrat ten správný nástroj, který splní jejich požadavky. Rázové utahováky byly optimalizovány na základě zpětné vazby od uživatelů a nyní nabízejí kromě vysokého výkonu, dva režimy šroubování, které lze poprvé vybrat přímo v uživatelském rozhraní nástroje a dále konfigurovat pomocí aplikace. Tímto způsobem akumulátorové rázové utahováky zabraňují poškození šroubů a povrchů – díky tomu se GDR 18V-210 C Professional, GDS 18V-210 C Professional a GDX 18V-210 C Professional jasně odlišují od běžných rázových utahováků ve své třídě na trh.

4_gds_18v-210_c_professional_anwendung.jpg

Detailně přednastavené šroubovací režimy

Tlačítko A, první režim, je přednastaveno pro samořezné šrouby v kovových aplikacích, zatímco tlačítko B, druhý režim, je přednastaveno pro šrouby do dřeva. V režimu A u samořezných šroubů funkce „Automatické zpomalení“ zaručuje, že rázový utahovák se automaticky zpomalí, jakmile se spustí proces příklepu. Tím se zabrání utržení hlav šroubů a stržení závitů. V režimu B lze u vrutů do dřeva nastavit funkci 'Auto Shut-off' tak, aby se nástroj v určitém bodě vypnul, aby se zabránilo poškození materiálu. Oba předdefinované režimy lze dále přizpůsobit pomocí aplikace Bosch Toolbox a uložit je do „Oblíbených“ pro pozdější aplikace. Montéři tak mohou ušetřit čas při opakujících se úkonech šroubování a vždy ideálně nastavit nástroj pro konkrétní aplikaci. dále aplikaci lze také použít k výběru „režimu kovového šroubu“ pro práci s nástrčnými klíči. Tento režim zahrnuje funkce „Vypnutí po čase“, ABR (Automatické uvolnění šroubu) a „Automatické zpomalení“. Pokud je zvoleno „Vypnutí po čase“, rázový utahovák se automaticky vypne po předem definované době utahování šroubů a matic. Díky tomu nejsou příliš utažené a nelámou se. Na druhou stranu ABR (Auto Bolt Release) a 'Auto Slow-down' se používají k uvolnění šroubů a matic. Tyto režimy automaticky vypínají rázový utahovák nebo jej zpomalují, jakmile se povolí šroub nebo matice. Tím je zajištěno, že šroub nebo matice nespadne a neztratí se při demontáži. rázový utahovák se automaticky vypne po předem stanovené době utahování šroubů a matic.

 

Rychlost, stav baterie a jejího nabití lze kdykoli zobrazit na první pohled.

 

Řemeslníci mají také rychlost plně pod kontrolou při kompletním pracovním postupu. Mohou si vybrat tři nastavení rychlosti přímo na nástroji a upravit počet otáček za minutu pomocí aplikace. Maximální otáčky jsou 3 400 ot./min., přičemž maximální utahovací moment je 210 Nm. Všechny tři rázové utahováky tak dodávají výkon a rychlost pro náročné a opakující se úkoly šroubování. Kromě toho mohou řemeslníci vždy vidět stav baterie a nářadí na principu semaforu „červená, žlutá, zelená“ díky integrované LED v uživatelském rozhraní nástroje.

Profesionální 18V systém šetří čas, prostor a peníze.

 

Rázové utahováky fungují na výkonné 18V baterie. Bosch garantuje jejich kompatibilitu s novým i stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami v této napěťové třídě a díky otevření systému Professional 18V dalším výrobcům tato kompatibilita dokonce přesahuje portfolio nářadí Bosch. Mnoho značek, mnoho nástrojů, jeden bateriový systém : Řemeslníci tak šetří čas, prostor a peníze.

 

Připojené rázové utahováky GDR 18V-210 Professional, GDS 18V-210 C Professional a GDX 18V-210 C Professional jsou dostupné od ledna 2022.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód