Šroubovák (držák bitů) Kraftform Turbo

Společnost Wera vyvinula nový šroubovák Kraftform Turbo, s kterým budete šroubovat podstatně rychleji než s klasickým šroubovákem. Šroubovák je přesný, umožňuje i řádné finální utažení a je kromě toho mnohem rychlejší než běžné šroubováky.

826T a 827T

šroubovák funguje velmi přesně a umožňuje i výkonné šroubování. Řešením je univerzální planetová převodovka, která je integrovaná v rukojeti. Kraftform Turbo tak urychluje šroubování čistě mechanickým způsobem – bez elektřiny. Robustní ocelová převodovka je bezúdržbová a zajišťuje dlouhou životnost produktu.

Funkci turbo lze zapnout nebo vypnout jednoduchým stisknutím tlačítka s označením press na vrchu rukojeti. Šroubování je 4x rychlejší než u běžného šroubováku. Maximální kroutící moment je 14 Nm. Funkci turbo lze v případě potřeby jednoduše deaktivovat. Funkci doporučujeme vypnout pro dotažení nebo povolení šroubu s vysokým točivým momentem.

Rukojeť šroubováku je ergonomická a dvoukomponentní – plast a guma. Díky tomu je práce se šroubovákem příjemná a nevznikají puchýře a mozoly. Tvrdé zóny rukojeti zajišťují vysokou pracovní rychlost, zatímco měkké zóny rukojeti zajišťují přenos vysokých utahovacích momentů. Šestihranná ochrana před odkutálením brání nepříjemnému kutálení nářadí na pracovišti.

01_Wera_Kraftform-Turbo_Anwendung.jpg

Wera nabízí 2 varianty tohoto produktu.

Klasický zelený Kraftform Turbo šroubovák, který je s držákem bitů Rapidaptor. Díky držáku bitů lze šroubovák Kraftform Turbo použít se všemi běžnými 1/4" šestihrannými bity. Bity se díky funkci Rapidaptoru nasazují přímo do držáku a jednoduše se vyjmou posunutím pouzdra dopředu – to vše je možné jen jednou rukou.

Druhá varianta je elektrikářská rukojeť VDE, která umožňuje práce pod napětím. VDE rukojeť je určena výhradně pro výměnné VDE čepele. Výměnný systém umožňuje bleskurychlou výměnu potřebných čepelí a tím rozmanité použití šroubováku.

Vlastnosti šroubováku Kraftform turbo

 • 4násobně vyšší rychlost šroubování díky funkci Turbo (čistě mechanicky)

 • Jednoduché aktivování a deaktivování funkce Turbo stisknutím tlačítka

 • Lze použít jako běžný šroubovák bez funkce Turbo

 • Robustní, bezúdržbová převodovka z oceli

 • Kroutící moment max 14 Nm

 • Dvoukomponentní rukojeť - plast a guma

 • Ochrana proti odkutálení

Šroubovák Kraftform Turbo lze zakoupit:

 • samostatně jako Wera 826 T Ruční držák bitů T Kraftform Turbo s rychlovýměnnou hlavou Rapidaptor

 • v sadě jako Kraftform Kompakt Turbo 1, 19 dílný nebo Kraftform Kompakt Turbo Imperial 1, 19 dílný

 • samostatně VDE rukojeť 827 T i Ruční držák Kraftform Turbo

 • VDE rukojeť v sadě jako Kraftform Kompakt Turbo i 1, 16 dílný nebo Kraftform Kompakt Turbo i Imperial 1, 16 dílný

Článek pro Vás připravila,

Lucie Kopelentová

Redaktorka webu šroubováky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód