Stanley SFMCS600 Pila přímočará V20

Setkáváme se spolu již po třetí. Dnes Vám chceme představit akumulátorovou přímočarou pilu, které všichni kutilové říkají slangově šukalka.

SFMCS600

Mistrovský kousek z dílny amerického výrobce Stanley FATMAX,

má standardně jako jiné stroje v této řadě vícekomponentní ergonomickou rukojeť s pryžovým překrytím pro komfortnější úchop. A opravdu musíme uznat že pila sedí do ruky skvěle a člověk má hned lepší pocit, že jen tak nevyklouzne.

 Elektronická regulace rychlosti je samozřejmostí a v dnešní době už snad i nepostradatelnou součástí. Tři stupně nastavení předkmitu jsou velice žádanou funkcí. Bez předkmitu by jsme se v mnoha situacích vlastně už ani neobešli. Vyšší nastavení předkmit využijeme pro řezání vyšší rychlostí, zatímco nižší nastavení předkmitu nám zaručuje přesnější řezání.

 Tato mašina umí samozřejmě řezat i šikmo a to až v 45°. Velkou výhodou je vyměňování pilových plátků bez použití nářadí, přeci jen to znáte, potřebujete vyměnit pilový plátek a hned hledáte imbus pro uvolnění a připevnění pilového listu. U této pily to zvládnete levou zadní a během několika vteřin.

 

Ecomm_Small-SFMCS600M1K_A8.jpg

Určená je na řezání dřevěných desek a kompozitních materiálů, přípravu plechů, profilové řezání tvrdého a měkkého dřeva. Maximální hloubka řezu je 55 mm u dřeva, 20 mm v případě hliníku a 8 mm u ocele.

 Uvádět délku práce s určitým akumulátorem nemá smysl, jelikož je to závislé na typu řezání určitého druhu materiálu.

Co ale můžeme říci je, že se tento kousek prodává buď samostatně, třeba pokud máte již něco z této řady a nepotřebujete další nabíječku a akumulátory. Nebo si můžete tohohle draka koupit v Kitboxu, který obsahuje stroj, nabíječku a 2x 4,0 Ah baterie v přenosném odolném kufru. A co si budeme povídat dva takovéto akumulátory, to je už hodně muziky pro práci.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód