Výkonnější než jeho kabelový protějšek: GBH 18V-28 DC Professional 18V rotační kladivo

Přivítejte krále na poli akumulátorových vrtacích kladiv společnosti Bosch. Není nic lepšího v této kategorii, než tento kousek.

GBH 18V-28 DC Professional 18V

od společnosti Bosch nastavuje nová měřítka: Jedná se o nejvýkonnější akumulátorové vrtací kladivo s rukojetí ve tvaru D ve své třídě a nabízí nejlepší poměr výkonu a hmotnosti 1,1 joulů na kilogram. S nárazovou energií 3,4 joulů je o více než 10 procent výkonnější než nejbližší konkurenční model, čímž překonává dokonce i svůj kabelový protějšek Bosch, oblíbený GBH 2-28 Professional. Díky kombinaci vysokého výkonu, nízké hmotnosti, tenkého designu a rukojeti ve tvaru písmene D je GBH 18V-28 DC Professional ideální pro vertikální úkoly, zejména energeticky náročné vrtání s příklepem a sekání do podlahy. Mezi tyto úkoly patří například usazování ocelových nosníků, čištění nových kabelových kanálů nebo odstraňování houževnatých dlaždic při renovacích. LED dioda na krytu zajišťuje dobré osvětlení pracovního prostoru.

2_gbh_18v-28_dc_professional_anwendung_boden.jpg

Několik funkcí ochrany uživatele, včetně systému ochrany proti pádu

GBH 18V-28 DC Professional je také jediné akumulátorové vrtací kladivo ve své třídě, které nabízí řemeslníkům Vibration Control – systém aktivního tlumení vibrací s protioscilátorem – a také KickBack Control: Pokud se vrtací kladivo náhle nebo nepředvídatelně otočí v ose vrtání, například pokud se vrták zasekne v železobetonu, integrovaný senzor vypne motor ve zlomku sekundy. Tím se zabrání neočekávanému zpětnému rázu a může se tak snížit riziko zranění. Pokud je akumulátorové vrtací kladivo používáno ve výšce, např. na lešení, lze jej také zajistit proti pádu. Minimalizuje se tak riziko zranění dalších osob. A konečně, pro bezpečné uložení vrtacího kladiva mezi různými pracovními kroky jej uživatelé mohou jednoduše zavěsit na integrovaný hák na nářadí.

Bezprašné vrtání díky inovativnímu odsávání prachu

Vysavač prachu GDE 28 D Professional, který byl vyvinut speciálně pro GBH 18V-28 DC Professional, lze rychle a snadno připojit k nářadí. Tento vysavač váží pouhých 800 gramů a je o 50 procent lehčí než srovnatelné vysavače na trhu. GDE 28 D Professional se jednoduše připevní k nářadí a spolehlivě chrání uživatele před prachem díky HEPA filtru, a to i při vrtání na lešení, kladkostroji nebo v těžko dostupných místech, to vše bez potřeby objemného přídavného vysavače. Jakmile se motor akumulátorového vrtacího kladiva rozběhne, přídavný ventilátor v nástroji vytvoří podtlak a nasává prach z vrtání přímo do prachové nádoby. Díky tomuto principu odsavač nepotřebuje vlastní zdroj energie a baterie nářadí vydrží déle než u aktivního odsavače. Vysavač je dodáván se dvěma prachovými oky pro různé aplikace: Jedno pro menší průměry vrtání od 4 do 16 milimetrů a jedno pro větší průměry vrtání až do 28 milimetrů. V případě potřeby lze připojit nástavec pro vrtáky až do délky 265 milimetrů.

Profesionální 18V systém šetří čas, prostor a peníze

GBH 18V-28 DC Professional běží na výkonné 18V baterie. Pro zvláště náročné vrtání a sekání mohou řemeslníci využít vysoce výkonné baterie ProCore18V s kapacitou 4,0 Ah až 12,0 Ah. Bez ohledu na to, jakou baterii používáte, Bosch zaručuje plnou kompatibilitu s novým i stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami ve stejné napěťové třídě a – díky otevření systému Professional 18V dalším výrobcům – tato kompatibilita dokonce přesahuje portfolio nářadí Bosch. Mnoho značek, mnoho nástrojů, jeden bateriový systém : Úspora času, prostoru a peněz obchodníků.

Akumulátorové vrtací kladivo GBH 18V-28 DC Professional a vysavač GDE 28 D Professional budou k dispozici od března 2022.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód