Wera přidává do hry 2 nové žolíky:
Karty byly zamíchány.

Každý, kdo věří, že proces vynalézání klíče je dokončen, bude nyní ohromen. Wera představuje řadu klíčů, která staví na úspěchu klíče Joker, který byl uveden na trh v roce 2012. Pro připomenutí: V roce 2012 přišel na trh Joker a promíchal trh s klíči se čtyřmi mimořádnými výhodami:

 • Pohodlná funkce držení pomocí kovové destičky v ústech.
 • Žádné prokluzování kvůli dorazu.
 • Geometrie s dvojitým šestihranem, která zabraňuje prokluzování při šroubování.
 • Úhel zpětného otáčení pouze 30°.

Wera prostě umí

Joker Switch nabízí tyto výhody Jokera a jeho prstencová strana, která je nakloněna o 15°, je navíc vybavena přepínací páčkou pro změnu směru. Dvojitý klíč Joker je dodáván s ústím na každé straně klíče a je vhodný pro zajištění matice. Novinkou v balíčku jsou dva Jokery 6003 a 6004.

04_Wera_Joker-6004_Anwendung.jpg

Joker 6003: Pokud bude těsno

Vzhledem k tomu, že instalační prostor se během šroubování stále více zužuje, jsou nezbytné nástroje, které uživatelům umožní úspěšnou práci i v takových situacích. Úzké prostory vyžadují další polohovací body nástroje. Otázka tedy zní: Dají se klíče upravit tak, aby se zvýšily možnosti polohování nástroje?

Joker 6003 na tuto otázku odpovídá „Ano, je to možné“. Kombinace 7,5° otočného ústí a geometrie dvojitého šestiúhelníku zdvojnásobuje umístění bodů. Opakované otočení klíče o 180° kolem podélné osy při šroubování poskytuje čtyři možnosti umístění na matice nebo hlavy šroubů a díky tomu lze „ubrat“ každých 15°.

Joker 6003 po každém tahu automaticky najde příslušný bod umístění. Joker 6003 tak se svou chytrou geometrií úst výrazně rozšiřuje možnosti použití ve stísněných prostorách. Štíhlá, ale robustní strana prstence je skloněna o 15° k ose nástroje. Kvalitní povrchovou úpravou je dosaženo vysoké a dlouhodobé ochrany proti korozi.

 • Vhodné zejména do stísněných prostor.
 • Speciální geometrie ústí rozšiřuje možnosti polohování nástroje.
 • Nízký úhel návratu v ústí "ubírá" šroub každých 15°.
 • Strana tenkého prstence skloněná o 15°.
 • S vyhledávačem nástrojů Take it easy: barevné kódování podle velikosti.

Joker 6004: Samonastavování. Uchopení. Ratchetování.

Se svými průběžnými a paralelními čelistmi nahrazuje Joker 6004 několik rozměrů jednoho klíče. Požadovaná velikost se automaticky a plynule nastavuje při nasazování nástroje na šestihranný šroub nebo matici. Integrovaný pákový mechanismus bezpečně sevře šestihranný šroub nebo matici mezi čelistmi, což výrazně snižuje riziko sklouznutí nebo poškození. Funkce ráčny zajišťuje rychlé a konzistentní šroubování bez demontáže nástroje. Pomocí rohů v horní části čelisti (tzv. šířkové pravoúhlé hranoly) lze realizovat úhel zpětného natočení pouze 30°. Jednoramenné provedení ve spojení s funkcí ráčny a rohovým hranolem umožňuje práci i ve stísněných prostorách. Nastavitelný Joker 6004 je univerzální šroubovací nástroj:

 • Nastavitelný Joker 6004 pokrývá všechny metrické a imperiální rozměry v příslušné oblasti použití.
 • Automatické a plynulé uchopení šestihranného šroubu nebo matice.
 • Pákový mechanismus při uchopení zabraňuje sklouznutí a poškození.
 • Rychlé a konzistentní šroubování bez demontáže klíče díky funkci mechanické ráčny.
 • Úhel zpětného naklápění pouze 30° díky umístění v rohových pravoúhlých hranolech v ústech.

Zdeněk Pospíšl

Článek pro Vás připravil,

Zdeněk Pospíšil

Redaktor webu šroubováky.cz

Správce e-shopu záslepky.cz

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód