Stanley

Stanley Hand Tools je značka ručního nářadí . Jedná se o divizi Stanley Black & Decker po sloučení The Stanley Works s Black & Decker v březnu 2010.

Společnost Stanley Works byla založena Frederickem Trentem Stanleyem v roce 1843, původně to byla společnost vyrábějící závory a dveřní kování se sídlem v New Britain, Connecticut .

Společnost Stanley Rule and Level Company byla založena v roce 1857 bratrancem Fredericka Trenta Stanleyho, Henrym Stanleym, rovněž v Nové Británii. V roce 1920 se tato společnost sloučila se Stanley Works a nadále fungovala jako její divize ručního nářadí. Kolem roku 1937 získal Stanley od Normana Neilla britskou společnost JA Chapman, britského výrobce tesařských nástrojů a dalších předmětů (včetně bajonetů během první světové války), který se dříve nacházel v Sheffieldu. To pomohlo Stanleymu vstoupit na britský trh.

Track Walls - závěsný systém

Track Walls - závěsný systém

23. 6. 2022 Rubrika Stanley

už nikdy neřeš kde máš v dílně a nebo garáži naházené věci. Díky Track Wall od Stanleyho budeš mít vždy vše na očích a uspořádané. Stačí tak málo ke štěstí z pohledu na své vybavení. Stačí tak málo a máš vše seřazené tak jak jsi vždy chtěl/a. Nebudeme si nic nalhávat, každý to známe, ten chaos co máme ve své dílně. Možná je na čase, se konečně rozhodnout a udělat si pořádek naposled a napořád.

Každý správný metr má svého majitele

Každý správný metr má svého majitele

23. 3. 2022 Rubrika Stanley

Není nad to, mít v ruce správný svinovací metr. A věř tomu nebo ne, Stanley opravdu umí, na výběr máte z několika možností. Samozřejmě co člověk, to jiné potřeby pro měření a správný svinovací metr je pro každého z nás úplně jiný. 

Kombo set pro každou práci

Kombo set pro každou práci

8. 3. 2022 Rubrika Stanley

Pro všechny začínající kutily, ale i pro ty co si chtějí obměnit své vybavení. Je tento kombinovaný set akumulátorového nářadí Stanley FATMAX V20 jako stvořený. S tímto setem dokážete pokrýt opravdu velikou škálu aplikací pro své projekty.

Ruční šroubováky s kterými je radost pracovat

Ruční šroubováky s kterými je radost pracovat

13. 12. 2021 Rubrika Stanley

Řada šroubováků STANLEY ® a STANLEY FATMAX ® je navržena pro širokou škálu aplikací v mnoha různých profesionálních řemeslech a nabízí perfektní nástroj pro každou práci. Celá řada je precizně vyrobena z prvotřídních materiálů a byla navržena s ohledem na účinnost, bezpečnost, pohodlí a ovládání. Ať už se jedná o šroubovací aplikace s vysokým nebo nízkým točivým momentem, každý jednotlivý nástroj poskytuje optimální výkon, trvanlivost a odolnost. Řada je k dispozici v mnoha délkách a specifikacích a zahrnuje všechny běžně používané typy šroubových pohonů: drážkové, křížové, Pozidriv, Torx, Tamper (bezpečnostní) Torx a Hexagon.