Robert Bosch GmbH

Robert Bosch GmbH je německá společnost, založená v roce 1886 Robertem Boschem.

Sídlem celosvětové skupiny s 374 778 zaměstnanci (stav k 31. prosinci 2015) je město Gerlingen, severozápadně od Stuttgartu. Logem firmy je stylizovaná kotva elektromotoru. Skupina Bosch v současnosti zahrnuje asi 280 vedlejších firem, z toho 230 jich má své sídlo jinde než v Německu. Se základním jměním přibližně 1,2 miliardy eur je skupina Robert Bosch GmbH v současnosti největší firmou s právní formou GmbH.

V roce 2004 byla Robert Bosch GmbH sedmnáctou společností v žebříčku Top 20 Patent Winners v USA s 907 novými patenty. Bosch si za svou dlouholetou existenci získal renomé společnosti vyrábějící produkty nejvyšší kvality, cenou sice mírně převyšující konkurenční, ale výrobky s maximálními výkony a životností.

V oblasti elektrického nářadí Bosch vyrábí pod svou vlastní značkou a převzal i původní firmy jako například Skil a Dremel. Produkci tvoří nářadí a stroje pro průmysl a stavebnictví, vysokofrekvenční nářadí i nářadí pro kutily a zahradní techniku (britská firma Atco-Qualcast).

Vyrábí i širokou škálu příslušenství k elektronářadí, jako například vrtáky, vrtací korunky (německá společnost Hawera), pilové listy (švýcarská firma Scintilla), diamantové kotouče a brusivo. I v této oblasti společnost vyvíjí nová řešení. Bosch je nejprodávanějším modelem nářadí v Evropě.

Sedmá generace IXO

Sedmá generace IXO

16. 9. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Malý šroubovák, velký dopad: Ixo je zpět v klasické zelené a nyní je ještě mnohem výkonější. Sedmá generace kultovního šroubováku s o 20 procent větším výkonem, díky optimalizovanému motoru a maximálnímu točivému momentu 5,5 Nm. Díky tomu je ruční instalace prefabrikovaného nábytku nebo dalšího kreativního projektu ještě jednodušší. Díky delší výdrži baterie 2,0 Ah jsou nyní kutilové schopni zpracovat až 190 šroubů celkem snadno na jedno nabití baterie. Což je téměř dvojnásobek oproti předchozím generacím šroubováku.

Inovace v oblasti práce se sádrokartonem

Inovace v oblasti práce se sádrokartonem

17. 8. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH Komentáře 3

Bosch rozšiřuje své portfolio o tři nové účinné, ergonomické a prašné nástroje pro profesionály na sádrokartonové práce: Sádrokartonové desky lze snadněji a pohodlněji upevňovat a povolovat pomocí akumulátorového šroubováku na sádrokarton GTB 18V-45 Professional. Pomocí akumulátorového vyřezávacího nástroje GCU 18V-30 Professional lze zápichy vyrobit rychleji a bezpečněji. A s bruskou na sádrokarton GTR 55-225 Professional mohou uživatelé brousit stěny a stropy ergonomicky a přitom dbát na svou fyzickou pohodu.

Tři nový partneří 18V Power for all

Tři nový partneří 18V Power for all

21. 6. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Ještě větší rozmanitost aplikací, ještě více značek a produktů: Aliance „Power for All“, jedna z prvních bezdrátových aliancí napříč značkami s produkty pro celý dům, nabídne uživatelům v blízké budoucnosti ještě více výhod.

Další přírůstek do rodiny - Pokosová pila Biturbo

Další přírůstek do rodiny - Pokosová pila Biturbo

16. 6. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Řezání s větší lehkostí, výkonem a přesností: Bosch nyní rozšiřuje „Professional 18V System“ pro řemeslo a průmysl o kompaktní a mobilní pokosovou pilu Biturbo GCM 18V-216 DC Professional. S příkonem 1 600 W je srovnatelný se síťovým nářadím a nabízí nejvyšší počet řezů na jedno nabití akumulátoru ve své třídě...

Mobilní kompresor na pneumatiky, míče a mnoho dalšího

Mobilní kompresor na pneumatiky, míče a mnoho dalšího

26. 5. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Ať už cestujete autem, na kole, na motorce nebo v karavanu – s novým akumulátorovým pneumatickým čerpadlem UniversalPump 18V od společnosti Bosch mohou uživatelé rychle a pohodlně napumpovat pneumatiky zpět na požadovaný tlak. Například i jen 20% odchylka pneumatik vašeho auta může výrazně zvýšit opotřebení a spotřebu paliva, zkrátit dobu běhu pneumatik a zvýšit riziko nehody.

První akumulátorová nýtovací pistole

První akumulátorová nýtovací pistole

29. 4. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH Komentáře 2

Efektivní, flexibilní a jednoduché nýtování: Bosch rozšiřuje „ Profesionální 18V systém “ pro obchod a průmysl o nový segment tím, že profesionálům představuje GRG 18V-16 C Professional, první akumulátorovou nýtovací pistoli v portfoliu. Pokrývá trhací nýty o průměru 3 až 6,4 mm, čímž pokrývá nejširší rozsah aplikací ve své třídě s jediným nástrojem, bez nutnosti výměny součástí nástroje.

Připrav se na zahradnickou sezónu

Připrav se na zahradnickou sezónu

22. 4. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Bosch rozšiřuje systém ' 36V Power for All. Začleněním dvou výkonnějších zahradních nástrojů: Akumulátorové nůžky na živý plot AdvancedHedgeCut 36V-65-28 stříhají husté živé ploty a keře bez námahy do tvaru, akumulátorové sekačky na trávu AdvancedGrassCut 36V-33 účinně uklízí přerostlou trávu a zaplevelené plochy.

Nový lasery Bosch s kamerou

Nový lasery Bosch s kamerou

12. 4. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

Při použití laserových měření GLM 100-25 C Professional a GLM 150-27 C Professional od společnosti Bosch mohou řemeslníci a projektanti jednoduše, rychle a bezpečně měřit vzdálenosti ve světlém prostředí a velké vzdálenosti uvnitř i venku.

První stříkací pistole na nátěry pro kutily

První stříkací pistole na nátěry pro kutily

11. 4. 2022 Rubrika Robert Bosch GmbH

S EasySpray 18V-100 přidává Bosch k „ systému 18V Power for All “ oblíbenou aplikaci mezi domácími kutily: Pohodlné a rovnoměrné natírání dřeva a kovu bez kapajícího malířského válečku nebo štětce ‒ a vůbec bez jakéhokoli napájecího kabelu.